ככה תבחרו את התאורה הנכונה עבור חדר השינה!

ככה תבחרו את התאורה הנכונה עבור חדר השינה!

חדר השינה הוא המקום הכי אישי ואינטימי שלנו בבית, חדר שנועד למנוחה ולשינה וללא ספק אמור להיות מקום המפלט שלנו בסיומו של כל יום. מדובר בחדר שנועד לרגיעה, בין אם אנחנו מעוניינים לקרוא ספר, לתפוס תנומה קלה או לישון שינה ערבה ונעימה. אחד מהדברים החשובים ביותר בחדר השינה הוא היכולת לייצר אווירה לא מלחיצה, לתאורה יש את היכולת לייצר איזון והרמוניה ולהפוך את חדר השינה לחדר המפלט המושלם עבורכם.

כיצד להאיר את חדר השינה?

אנחנו מבלים חלק ניכר מהיום מחוץ לחדר השינה, אשר ממוקמים בחלק גדול מהמקרים באזורים האחוריים יותר של הבית שלעיתים גם יותר חשוכים. בין אם חדר השינה שלכם מקבל אור טבעי ישיר או לא, יש חשיבות רבה לשילוב של תאורה נכונה שכן אנו שוהים בחדר השינה בעיקר בשעות החשיכה או בשעות הבוקר המוקדמות כאשר אנו מתלבשים בו בעיקר.

צרכים אלה של מנוחה, החלפת בגדים, קריאה ואולי אף ישיבה על שולחן עבודה מצריכה מאיתנו תכנון נכון ומדויק של התאורה.

פתרונות התאורה לחדר השינה

תאורת תקרה – תאורת תקרה היא ללא ספק אחת הפופולאריות בחדר השינה, בעיקר כתאורה עיקרית בחדר. כמובן שיש צורך בהתאמה שלה לגודל החדר, חדר שינה קטן כדוגמא יצריך לא יותר מתאורת תקרה אחת. כאשר אנו מתקינים תאורת תקרה מרכזית עלינו לחשוב על מספר דברים כדוגמת פיזור האור בצורה נכונה, בטיחות (שלא תפריע לחלל החדר) ועוד.

הטיפ המרכזי שעליכם לקחת בחשבון הוא שהתקנת תאורת תקרה ישירות מעל המיטה תגרום לאי נוחות עבור העיניים שלכם בזמן שאתם שוכבים והיא גם תפריע לבן או בת הזוג שרוצים לישון בזמן שבן או בת הזוג השני מעוניינים לקרוא ספר כדוגמא.

תאורת רצפה – תאורת רצפה היא אפשרות נוספת שבה תוכלו לעשות שימוש להארה של חדר השינה. מנורות עומדות מאפשרות לנו למקם אותן במקומות שונים בחדר השינה ולייצר באמצעות כך תאורת אווירה מרגיעה, ההמלצה היא להתקין אפשרות לצמצום העוצמה כדי שנוכל לשלוט בעוצמת ההארה בחדר השינה בזמן השהייה בו.

תאורה לצידי המיטה – התייחסות לתאורה בצידי המיטה היא אחד מהדברים המרכזיים בתכנון תאורה בחדר השינה. תאורה כזו מאפשרת לכם לקרוא בזמן שאתם שוכבים, להדליק אור באמצע הלילה כאשר אתם רוצים לקום מהמיטה וחוששים למעוד ולשימושים נוספים ואישיים ולכן היא צריכה להיות מותאמת במיוחד לצורך שלכם.

נקודה חשובה נוספת היא ההתחשבות בבן או בבת הזוג שלכם, שכן לא תרצו להעיר אותם בכל פעם שתדליקו את האור ולא תרצו להפריע למנוחה שלהם בזמן שאתם קורים ספר. לכן חשוב לתכנן את תאורת צידי המיטה באופן שלא יפריע למי ששוכב לצידכם במיטה. הבחירות המועדפות הם מנורות המותקנות על הקיר או יורדות מהתקרה, אשר ניתן לשלוט בעוצמה שלהן.

איפור לצד שולחן עבודה או שידת איפור – כאן אנו זקוקים לתאורה חזקה וההמלצה היא על מנורה עומדת או תאורה צמודת קיר אשר מספקת תאורה מתאימה על השולחן או שידת האיפור.

אחד הטיפים שנוכל לספק לכם בשלב של תכנון התאורה הוא לעשות שימוש בשלוש רמות של תאורה כדי לייצר את הפונקציונאליות והאווירה המתאימה ביותר: על התקרה, בגובה המשקוף ובגובה ישיבה. משחק נכון של התאורה באופן הזה ייצור דפוסי תאורה שונים ואף יכול לייצר צללים שמעניקים דרמטיות ואופי לחדר השינה.

שליטה בעוצמת התאורה – הכי חשובה בחדר השינה

נקודה אחרונה לפני סיום, למרות שהדגשנו את חשיבותה גם לאורך הכתבה, תאורה יכילה בחדר השינה היא כזו שניתן לשלוט בה באמצעות דימר לעמעום התאורה או באמצעות שליטה מהטלפון הנייד. חשוב לקחת בחשבון שחדר השינה אמור להיות נעים ורגוע מצד אחד ולאפשר גם תאורה מספיק חזקה כדי לאפשר החלפת בגדים, קריאה או כל משימה אחרת מן הצד השני.

דילוג לתוכן