הסוד לשדרוג הגינה הוא תאורה נכונה

הסוד לשדרוג הגינה הוא תאורה נכונה

מזג האויר בישראל, אשר במרבית עונות השנה הוא נוח ומזמין אותנו להנות מישיבה באויר הפתוח, הוביל לכך שדירות ללא מרפסת או גינה הן פחות מבוקשות. הישראלים למדו להנות מהחיים והם מחפשים בתים עם פינת ישיבה חיצונית שתהיה אזור הנוחות שלהם בבית. מהפכת העיצוב לא פוסחת גם על פינות הישיבה החיצוניות ואחד הסודות המרכזיים לשדרוג פינת הישיבה הוא ללא ספק בחירת התאורה הנכונה.

עיצוב תאורה חשוב גם בגינה

אם חשבתם שעיצוב ותכנון תאורה מתאימים רק לתוך הבית, אתם טועים ובגדול, דווקא בגינה שבה יש מספר אזורים במרבית המקרים אתם זקוקים לתכנון נכון של התאורה בכדי לייצר בטיחות וגם אווירה נכונה ומתאימה. כאשר אנו מגיעים לתכנון נכון של גינה עלינו להתייחס לכל אזור בצורה הנכונה, להתאים עבורו את מה שנכון לו מבחינה פונקציונאלית. אם ניקח לדוגמא את הכניסות לגינה, את השבילים או החניה עלינו לתכנן את התאורה באופן כזה שהיא תספק בטיחות מצד אחד לכל מי שעתיד לעבור בשעות החשיכה ומראה מושך מן הצד השני.

נקודה חשובה נוספת היא לדוגמא בחירה של תאורה נעימה וחזקה בכניסה לגינה אשר תספק מעין קבלת פנים חמה לכל מי שמגיע אליכם. תכנון תאורה יכול לסייע לכם גם לחיסכון, אם נתקין למשל חיישני תנועה שידליקו אור רק כאשר יש בו צורך ממשי ובכך נחסוך את צריכת החשמל לאורך זמן.

איזה יתרונות מעניקה לכם תאורה נכונה בגינה?

  • הגנה – אין ספק שלתאורה חיצונית יש השפעה על הגנת הבית מפני פריצות אפשריות, היא תייצר רתיעה מפני חשיפה אפשרית וכך היא מעלה את רמת הביטחון של הדיירים.
  • ביטחון – חוששים לצאת לגינה לאחר שעות החשיכה? תאורה מעניקה אפשרות ללכת בבטחה בגינה גם לאחר שעות החשיכה, כך תוכלו להיות בטוחים מפני נפילה או אפילו מפגש עם חיות ומזיקים שעלולים להסתתר בגינה.
  • שהות ממושכת בגינה – באמצעות תאורה בטוחה ונעימה אתם לא מוגבלים ויכולים לנצל את הגינה שלכם לישיבה עם חברים גם לאחר שעות החשיכה.

השימוש הנכון בתאורה בגינה

עיצוב תאורה דורש הרבה מעבר להתקנת גופי תאורה ושימוש פונקציונאלי בהם, כאשר יועץ תאורה בוחן את השטח שעליו להאיר הוא צריך להתייחס למספר מרכיבים כגון צרכים, אופי השימוש, עיצוב החלל ואז הוא יכול לייצר את התוכנית שתאיר את הגינה בצורה הנכונה והמתאימה ביותר. ישנן מספר טכניקות שבהן אנו יכולים להיעזר לשם הארת הגינה:

  • תאורה ממוקדת – באמצעות ספוטים כדוגמא יכולה לסייע במידה ואנחנו מעוניינים להדגיש אזורים או מוקדים מסוימים בגינה שלכם – למשל פסל, עץ מיוחד וכד'.
  • תאורה גבוהה – באמצעות התקנה של גופי תאורה מתאימים בגובה אנו מייצרים למעשה את הטלת האור על שטח רחב והיא מתאימה למשל לאזורי הישיבה בגינה.
  • שבילים – באמצעות התקנת גופי תאורה צמודים לקרקע לאורך השבילים נייצר הן בטיחות והן מראה מיוחד שידגיש את המעברים.

השתכנעתם?

גינה מוארת בצורה נכונה היא ללא ספק אחת מפינות האירוח המרכזיות של הבית, מקום שכייף לבלות בו בחיק המשפחה, החברים ואף לעשות מסיבה. באמצעות ייעוץ נכון של עיצוב התאורה ותכנון פיזור נכון אתם יכולים להופך כל פינת ישיבה חיצונית ליוקרתית ומזמינה. מעצב תאורה יידע לנצל בצורה החכמה ביותר את שטח הגינה שלכם, להדגיש אזורים מיוחדים שיעצימו את הנראות, לעשות שימוש בתאורה חסכונית ועדיין לספק לכם את כל הביטחון והבטיחות. בקיצור אם יש לכם גינה ואם אתם בדיוק עוברים לדירה פרטית עם גינה תכנון ועיצוב תאורה הוא אחד השירותים החשובים ביותר עבורכם.

דילוג לתוכן